“Летечкото колено” на Стефановски еден од најдобрите нокаути во ММА и К1(ВИДЕО)

FB_IMG_1510769979273

Во едно видео направено за најспекаткуларните нокаути во ММА и К-1 меѓу познатите имиња од светот се најде и нашиот Даниел Стефановски со неговата позната изведба на летчкото колено.

Видеото до сега има 15.382.643 прегледи.

 
извор: ipon.mk