Ќерката на Алегри во дрес од Јувентус и танга! (ВИДЕО+ФОТО)

valentina-alegri-640x267
Кога Јувентус во 2016 година математички ја освои петтата титула во пред потврдувајќи ја доминацијата во италијанскиот фудбал, Валентина, 22 годишната ќерка на тренерот на Јувентус Масимилијано Алегри, ја уклучи камерата и го почна своето шоу.

-Баравте од мене, ветив ако момците ја освојата титулата и еве го, кажа Валентина, која ја испеа химната на Јувентус.

Масимилијано Алегри во Јувентус пристигна во 2014 година. Со Старата дама освои три титули, три купа, супекуп, а два пати беше и вицепрвак на Европа.

Валентина му е ќерка од првиот брак со Глорија Алегри.

Валентина Алегри студира на католичкиот универзитет во Милано, а навивачите на Јувентус ги освои минатата година со изведбата на химната на најголемиот италијански клуб. Таа другите фанови ги освојува со фотографиите кои ги објавува на социјалните мрежи. И да, секако во врска е со фудбалер, но не на Јувентус, туку на Гросето.