Перо Антиќ повторно во Црвена Ѕвезда

14812284038502
Црвено-белите бараат последно засилување за сезоната 2017/18, а радарот наводно е завртен кон нивниот поранешен играч Перо Антиќ кој моментално игра за Фенербахче.

-Црвена ѕвезда преговара со поранешниот играч на Партизан, Кевин Џонсон“, стои во објавата на „Спортандо“ што веднаш предизвика големо внимание.

Покрај Џонсон, во игра за засилување е и името на Антиќ кој играше во Ѕвезда од 2005 до 2007 година.

Познато е дека Антиќ е голем фан на Црвена ѕвезда, но дали е тоа доволно да се врати на стариот тим, останува да се види.