Згодните русинки го “напаѓаат” Скопје! Еве какви навивачки има Зенит (ФОТО)

96349-zenit-navivacki-696x365
Екипата на Зенит ќе биде првиот противник на Вардар во Лига Европа, а рускиот клуб има навивачки кои се вистински убавици и со своето присуство ги красат трибините на стадионот.

Зенит прво гостува во Скопје, а реваншот во Санкт Петербург е во ноември. Рускиот гигант има навивачки за „десетка“, а Вардар на стадионот во Скопје ќе го „нападнат“ – вистински убавици.

 

Погледнете ги фотографиите кои Зенит ги објави на социјалната мрежа „Фејсбук“ и се пофали со своите навивачки што биле на трибините на последниот дуел со Ростов во рускиот шампионат.