Category: Кошарка

Кошарка

115598-172882

Фенербахче се измачи со Химки

Европскиот првак Фенербахче забележа тешка победа во Евролигата, совладувајќи го на домашен терен рускиот претставник…

93687-dzhordanko-ostanuva-vo-dubai-davitkov-ushte-edna-godina-na-klupata-na-al-shaab

Давитков заминува во Абу Даби!

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков, својата кариера ќе ја продолжи во нов клуб. Неговото…