Category: Меѓународен фудбал

Меѓународен фудбал

promo291983752

Мурињо уште 5 години во Јунајтед

Раководството на Манчестер Јунајтед подготвува нов петгодишен договор за менаџерот Жозе Мурињо, објавија англиските медиуми….

arturo-vidal-chile-fifa-confederations-cup-2017_3zsr3dj4wxyq1pgss30g9cy8t

Видал сепак останува?!

Чилеанскиот фудбалски репрезентативец Артуро Видал, по само еден ден ја смени својата одлука за завршување…