Category: Други спортови

Други спортови

Joshua-vs-Pulev-Twitter-1280x640

Пропадна мечот Џошуа-Пулев!

Бугаринот Кубарт Пулев поради повреда нема да излезе на долго најавуваниот боксерски дуел со Ентони…

mia

Миа со нов државен рекорд!

Пливачката Миа Блажевска Еминова (12) членка на ПК БЕТА  на меѓународниот пливачки митинг “1st  STEP…